Turistické značky

Turistické trasy

Červená značka: Rožnov pod Radhoštěm - Radhošť:

Trasa je dlouhá 8 km a vede z výchozího bodu turistických cest u dolního mostu v Rožnově p.R., okolo Campingu Rožnov, po úbočí Černé hory (885 m.n.m.) až ke kapli sv. Cyrila a Metoděje na vrcholu Radhoště (1129m). V cíli cesty se naskýtá jedinečný rozhled. Při pěkném počasí je můžete pozorovat Hrubý Jeseník a Oderské vrchy, panoráma Pobeskydské pahorkatiny, Vsetínské vrchy a Javorníky, Strážovské vrchy i Malou Fatru, Slezské Beskydy, Roháče a Choč. Výstup na Radhošť patří ke středně náročným a je netradiční tím, že k vrcholu se dostaneme od západu

Modrá značka: Pustevny - Radhošť:

Trasa dlouhá čtyři kilometry vede z Pusteven (1018 m) kolem vyhlídkového altánu Cyrilka a sochy pohanského boha Radegasta po hřebeni radhošťského masívu. Při výšlapu se naskýtá pohled do Frenštátské kotliny, v dálce se rýsuje věž štramberského hradu Trúba, kopce Čertův mlýn (1207m), Kněhyně i nejvyšší beskydská hora Lysá hora (1323 m) s věží vysílače. Trasa patří k nenáročným.

Zelená značka: Radhošť - Dolní Bečva nebo Ráztoka:

Před hotelem Radegast na vrcholu Radhoště křižuje hřebenovou cestu zelená turistická značka. Po ní lze sestoupit do obce Dolní Bečva a dále do Rožnova pod Radhoštěm (10 km), nebo na druhou stranu do údolí Ráztoka a do města Frenštátu pod Radhoštěm.

Modrá, červená a zelená značka: Radhošť - Čertův mlýn - Kněhyně - Kunčice pod Ondřejníkem

Zhruba 18 kilometrový výlet začneme po výstupu na Radhošť, půjdeme po modré směrem na Pustevny, na Pustevnách u dobových domků se napojíme na červenou značku, která nás dovede na sedlo Tanečnice, poté vyjdeme 3 km úplně na vrchol Kněhyně přes Čertův mlýn po stejné značce (od Kněhyně sedlo již nemusí být cesta na vrchol označena, poznáte to podle prudké cesty, rozhodně nechoďte směrem na Malou Stolovou, je to jiný směr) po které se taky z vrcholu vrátíme opět k sedlu Tanečnice. Odtud půjdeme po zelené směrem na Vyrubaninu.

Na Radhošť autem, autobusem nebo lanovkou

Z Rožnova vede na Pustevny silnice, po které je možné nahoru dojet autem nebo autobusem. Zajímavé a zároveň nejpohodlnější cestování na Pustevny Vám zajistí sedačková lanová dráha s nástupní stanicí v Trojanovicích. Až na Radhošť kolem sochy Radegasta se však dostanete pouze na jediném dopravním prostředku a tím je kolo. V zimě Vám tuto trasu mohou pomoci zvládnout běžky.

Chcete k tomuto článku přidat komentář, opravit jej nebo doplnit? - Doplňte text.

Máte rádi Beskydy? Chybí zde Vaše oblíbené místo? Podpořte budování těchto stránek a vložte jeho popis.

Zdarma uveřejním i propagaci komerčních projektů.
Vložte Vaši restauraci hotel nebo jiný business.

děkuji sponzorům: letenky / inzerce / půjčky / domény